Pripravíme vám školenie z oblasti riadenia zásob, ktoré je šité na mieru vašej spoločnosti. Intenzita školení je nastavená podľa vašich individuálnych potrieb. Následne sa po školení sami budete rozhodovať o ďalších krokoch a postupoch. Po zaškolení môžete využiť, samozrejme, služby koučingu alebo aj interim manažéra.

Maloobchod

Ukážeme vám, ako rýchlo reagovať na aktuálny dopyt a kde je potrebné sústrediť najväčšie množstvo zásob. Dozviete sa, prečo používať centrálne a regionálne sklady nielen ako sklady na ukladanie tovaru, ale ako ich využívať na agregáciu spotreby a znižovanie zásob. Tak isto vám priblížime, ako pristupovať k riadeniu sortimentu a doplňovaniu zásob z centrálneho skladu smerom k jednotlivým miestam predaja.

Distribúcia

Podelíme sa s vami o znalosti, ktoré vám pomôžu zlepšiť obrátku tovaru pomocou buffer manažmentu. Vysvetlíme vám, ako pristupovať k objednávaniu a doplňovaniu zásob vzhľadom na vzdialenosť a miesto pôvodu. Ukážeme vám, ako pracovať so sortimentom a výškou zásob aby v maximálnej miere prispievali k pozitívnemu cash-flowu.

Výroba

Pomocou teórie obmedzení a aplikácií Replenishment či Simplified-drum-buffer-rope vám pomôžeme zlepšiť riadenie dodávateľského reťazca. Ukážeme vám, ako pomocou piatich krokov zamerania využiť vaše obmedzené miesto na maximum. Zaškolíme vás do oblasti riadenia dodávateľského reťazca s externým obmedzením (výroba je vyššia než dopyt) a interným obmedzením (dopyt je väčší ako výroba). Tak isto vám priblížime, ako pristupovať k zásobám hotových výrobkov aby ste nemali zbytočne viazané peniaze v zásobách. Pomocou aplikácií Drum-buffer-rope vám pomôžeme optimalizovať vaše výrobné procesy. Oboznámime vás aj s „make to order“ a „make to availability“ princípmi, ktoré sú v súlade s procesom neustáleho zlepšovania sa.