Digitall – Smart shop

Ako riadiť zásoby pri 45 obchodoch?

Odpoveďou môže byť maloobchodná spoločnosť Digitall zaoberajúca sa predajom elektroniky a smart produktov . Postupne ako spoločnosť rástla a otvárala nové obchody si uvedomila, že distribúcia zásob do obchodov zohráva kľúčovú úlohu v ďalšom raste.
www.digitall.sk

Kontaktujte nás
Hlavnými dôvodmi pre oslovenie konzultačnej spoločnosti Simplicity consulting s. r. o. boli:

Časová náročnosť prípravy a plánovania distribúcie tovaru

Veľká miera nepresnosti v predpovediach spotreby

Negatívne dopady nadzásob na cash-flow

Nedostupnosť tovaru na miestach predaja

Spolupráca Simplicity consultingu s. r. o. s Digitall priniesla v obchodoch do 5 mesiacov nasledovné výsledky:

Navýšenie dostupnosti produktov o 18,8%

Zníženie nadzásob na miestach predaja o 35%

Stratené predaje v priemere klesli na 5,3%

Projekt bol rozdelený do nasledovných fáz:

V retail biznise je komplexita riadenia zásob ešte väčšia ako pri veľkoskladoch, alebo internetovom obchode. Zásoby v celom systéme Digitall sa násobia 45 krát, čiže počtom obchodov. Preto implementácia informačného systému Stock-M, ako inteligentný skladový softvér je nevyhnutná. Implementácia bola rozdelená do nasledujúcich fáz:

1. Fáza: Integrovanie ERP systému so Stock-M

Dodávateľ ERP systému bol veľmi flexibilný a nápomocný, preto integrácia prebehla relatívne rýchlo. Po krátkom čase prebehla fáza testovania dát a postupné spustenie Stock-M do prevádzky.

 

2. Fáza: Automatizácia

Automatizácia začala napájaním jednotlivých obchodov jeden po druhom s profesionálnym systémom StockM. Postupne všetky miesta predaja boli napojené na skladové hospodárstvo a systém StockM.

 

3. Fáza: Vytvorenie centrálneho skladu

Vzhľadom na to, že väčšina dodávok tovaru od dodávateľov prúdila priamo do obchodov, bola potreba vytvorenia centrálneho skladu. Riadenie zásob pomocou Teórie obmedzení využíva centrálny sklad na agregáciu spotreby a úpravu frekvencie objednávania a doplňovania zásob. Agregáciou spotreby sa docielila vyššia dostupnosť na miestach predaja pri nižších zásobách v celom systéme a tiež na centrálnom sklade.

 

4. Fáza: Výpredaj

Znižovanie nadzásob je možné docieliť viacerými cestami a jednou z nich je výpredaj. Zníženie nadzásob zvyšuje obrátkovosť zásob. Preto sme sa rozhodli vyčistiť sklady výpredajovou akciou.

 

5. Fáza: Procesy

Kvalitné riadenie zásob sa neobíde bez procesov. Aj v tomto prípade bolo nutné vytvoriť a prispôsobiť procesy nákupu, zavádzanie noviniek, sťahovanie produktov z miesta predaja, vyraďovanie zásob a podobne.

 

6. Fáza: Dosahovanie výsledkov

Týždennými osobnými stretnutiami a analýzou denných, týždenných a mesačných reportov zo systému StockM sme postupne nastavovali systém na lepšie finančné zdravie podniku.

Ako pracuje Digitall v súčasnosti?

Spoločnosť sa snaží neustále v riadení zásob posúvať dopredu. Základným prvkom pri súčasnom riadení zásob je Buffer manažment, ktorý rozdeľuje zásoby automaticky do jednotlivých obchodov a určuje manažérom nákupu, koľko a ktorý tovar objednať u dodávateľa. Vzhľadom na neustály vývoj nových funkcií systému StockM, sa aj Digitall pravidelne snaží tieto funkcie implementovať do svojich procesov.

Naše realizácie

NuSpring

Vďaka postupu, ktorý aplikuje spoločnosť Simplicity consulting s. r. o. vie NuSpring Czech Republic v súčasnosti rýchle reagovať na aktuálny dopyt a jeho zmeny.

K-store

Obrátkovosť zásob je jeden zo základných ukazovateľov správneho riadenia zásob. Obrat zásob je možné neustále zvyšovať. Preto je v spoločnosti K – store, s.r.o. zlepšovanie sortimentu a riadenie zásob vnímane ako neustále sa zlepšujúci proces.

Ako riadiť zásoby pri 45 obchodoch?
Odpoveďou môže byť maloobchodná spoločnosť Digitall zaoberajúca sa predajom elektroniky a smart produktov . Postupne ako spoločnosť rástla a otvárala nové obchody si uvedomila, že distribúcia zásob do obchodov zohráva kľúčovú úlohu v ďalšom raste.

Naši spokojní klienti

HET
Výrobca kvalitných a pritom cenovo výhodných maliarskych farieb
KINEKUS
STAVBA / ZÁHRADA / NÁRADIE / KÚPEĽŇA
Medaprex
Výber tých najzaujímavejších výrobkov proti vráskam, proti padaniu vlasov, ale aj na zväčšenie pier či predĺženie rias.
EURO NÁŘADÍ.cz
EURO NÁŘADÍ – partner pro všechny stavbaře, řemeslníky, domácí kutily a zahradníky
sos electronic
Elektronické súčiastky a komponenty z overených zdrojov
Digitall
PREDAJ A SERVIS MOBILOV, PRÍSLUŠENSTVA A SMART PRODUKTOV
NuSpring
E-SHOP – PRÍRODNÁ KOZMETIKA, EKODROGÉRIE A ZERO WASTE
Woodensky
B2B veľkoobchod s elektro materiálom
Dumar_farebne_1
KANCELÁRSKE A ŠKOLSKÉ POTREBY
Gutta_logo_3
KVALITNÉ A INOVATÍVNE DIAGNOSTICKÉ A MEDICÍNSKE ZARIADENIA
Drevona_farebne_1
NÁBYTOK OD SLOVENSKÉHO VÝROBCU
Anvi trade
PODLAHOVÉ A LEPICÍ SYSTÉMY
Prihlásenie na prezentáciu
Kontaktujte nás