fbpx
SimplBlog

SimplBlog sa snaží prinášať vám aktuálne články zo sveta inteligentnej automatizácie riadenia zásob, dodávateľského reťazca, projektového manažmentu a výroby.

Instagram SimplicityConsulting

Obmedzené miesta limitujú maloobchod

Ak prídem do predajne očakávam, že v nej nájdem to, čo potrebujem. Poznám však aj také predajne, ktorých regály prekypujú množstvom tovarov a napriek tomu odchádzam s prázdnymi rukami. Prečo? Nenašiel som to, čo som hľadal.

Samozrejme, môžem nájsť množstvo ďalších dôvodov prečo som v tejto predajni nenakúpil. Možno nepatrím do jej cieľovej skupiny, alebo som príliš náročný zákazník, prípadne chcem všetko takmer „zadarmo“. Ak zákazník v predajni s plnými regálmi nenájde čo potrebuje, peniaze v predajni neutratí a čo je snáď z dlhodobého pohľadu ešte horšie, odchádza nespokojný. Prečo takáto situácia môže nastať? Z pohľadu Teórie obmedzení preto, lebo predajňu limitujú jej obmedzenia.

Andrej Čatajský
Andrej Čatajský
catajsky@simplicityconsulting.sk

Andrej je nielen zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Simplicity consulting, ale je to najmä vizionár a tvorca mnohých úspešných projektov a riešení. V prípade akýchkoľvek otázok ho neváhajte kontaktovať.

Žiadny komentár

Je nám ľúto, formulár na komentáre je momentálne zatvorený.