Investovat do zlepsenia sa oplati

Investovať do zlepšenia sa oplatí!

Nečakajte na zázrak, Investovať do zlepšenia sa oplatí!“

Či už počas prvej vlny, alebo teraz keď nám eskaluje druhá vlna Covidu, sme sa rozprávali s mnohými majiteľmi podnikov, prípadne biznis lídrami, ktorí si uvedomovali, že je nevyhnutne nutné urobiť rozhodnutie, či chcú pokračovať v nastolenom trende – strácať predaje, trápiť sa s cashom, nemeniť, čo funguje už x -rokov, ale jediné rozhodnutie, ktoré gro podnikov prijalo, je neriskovať, počkať kým to prejde a radšej nemeniť nič. Neustále počúvame:

· Teraz nie je vhodný čas…
· Keď sa to ukľudní, uvidíme…
· Počkáme kým to skončí…
· Bohvie, čo si naša vláda ešte vymyslí, nechceme riskovať…
· Nie je vhodná doba investova5…

Naopak. Práve teraz je vhodná chvíľa investovať do zlepšenia.

Prečo?

Lebo ak si podniky pred Covidom uvedomovali, že ich fungovanie a procesy sú nedostatočné a spôsobovali im problémy a straty, tak v krízových časoch tieto podniky čelia existenčným problémom, lebo aj to čo fungovalo s veľkou pravdepodobnosťou momentálne nefunguje alebo v nejakom oklieštenom režime. Podniky, ktoré sú dostatočne flexibilné, sa dokážu relatívne rýchlo adaptovať na súčasné podmienky a idú ďalej. Množstvo z nich rastie ešte viac ako pred krízou a to aj v odvetviach, ktoré Covid zasiahol.

A prečo?

Lebo si uvedomili nasledovné:
· Trhy sa neustále menia, dodávatelia sa menia, chute zákazníkov sa menia. A preto aj podniky musia byť schopné flexibilne reagovať, prispôsobiť sa novým trendom, nesnažiť sa len prežiť. Konkurencia totiž nespí.
· To, že v súčasnosti plníte svoje ciele ešte neznamená, že to tak bude navždy
· Kto nerobí nič, nemení nič a lipne na starých zaužívaných, ,,rokmi overených pravidlách a procesoch´´ nie je schopný sa prispôsobiť ani novým nariadeniam, reguláciám a trendom
· Daň za ,,ničnerobenie´´ je obrovská. Ak sa neinvestuje čas a peniaze do zmien procesov, ktoré nefungujú a do technológii, s cieľom držať krok s konkurenciou a dobou, je to cesta do pekla.
· Správny partner vám pomôže pripraviť riešenie na mieru, vďaka ktorému získate konkurenčnú výhodu a na veľmi dlhé obdobie

Ako vám vieme my pomôcť?

jednou z najviac zasiahnutých oblastí, kde nič nie je tak ako pred Covidom, je zásobovanie. Mať správny tovar, na správnom mieste, v správnom množstve a načas je v súčasnosti pre mnoho podnikov nemožné.
Ale skutočne sa to nedá?
Ale dá!…

Naša spoločnosť, prostredníctvom efektívneho riadenia zásob a nástrojov, ktoré používame, pomáha aj počas Covidu, podnikom zlepšovať procesy riadenia zásob a plniť svoje ciele.
Podniky, ktoré využívajú nami navrhované metódy a nástroje riadenia zásob, aj počas Covidu rastú!

A to vďaka tomu, že si veľmi dobre uvedomili, že spôsob akým sú zásoby v podnikoch riadené, významným spôsobom ovplyvňuje finančné ukazovatele podniku a chod podniku ako takého. Tiež si uvedomili, že ak sa budú fokusovať na to, čo im prináša najväčšiu pridanú hodnotu, budú schopní z aktuálnej Covid situácie vytlačiť maximum.

V ďalšom článku popíšeme jednoduchý a veľmi účinný spôsob ako zvýšiť predaje vďaka efektívnemu riadeniu zásob aj v dobe Covidovej.

Súvisiace články

Nechajte nám komentár


    ING. MGR. Tomáš Vradian
    Tomáš Vradian
    vradian@simplicityconsulting.sk

    Tomáš je vo firme už dlhú dobu a je kľúčovým členom nášho tímu. Rieši všetko s chladnou hlavou a len veľmi ťažko ho niečo odradí od cieľa. Na jeho zodpovednú a kvalitnú prácu sa môžete vždy spoľahnúť. V prípade akýchkoľvek otázok ho neváhajte kontaktovať.